6 דברים לפני שבוחרים קורס שדרי ספורט

קורס שדרים וכתבי ספורט שמעמיד אתכם מול "הדלת" ונותן לכם את הכלים הטובים ביותר על מנת שתוכלו לפתוח אותה בעצמכם ולהשתלב בתעשייה בתור כתבים ושדרנים
הדרכה על ידי אנשי מקצוע מנוסים, נטוורקינג ועבודת שטח. כמה טיפים שיעזרו לכם לוודא כי אתם בוחרים את קורס תקשורת הספורט המתאים ביותר עבורכם. רוצים לעבוד בערוץ הספורט? להשתלב ב-ONE, בוואלה!, ב-YNET, בעיתונות כתובה או ברדיו? להגיש פודקאסט? מעוניינים להתחיל קריירה בתקשורת הספורט? ובכן, הצעד הראשון הוא לפתוח דלת. תמיד תוכלו לחכות שיפתחו אותה עבורכם, אבל דרך המלך כאן היא ללא ספק – לפתוח את הדלת בעצמכם. ואיך זה קורה? באמצעות קורס שדרים וכתבי ספורט, שמעמיד אתכם מול "הדלת" ונותן לכם את הכלים הטובים ביותר על מנת שתוכלו לפתוח אותה בעצמכם.

אז איך יודעים במה לבחור? ובכן, אנחנו ב"קול הספורט", בית הספר המוביל בארץ ללימודי תקשורת ספורט, גיבשנו כמה עקרונות מרכזיים שחובה לוודא בכל קורס. אגב, אלה עקרונות שאנחנו חיים על פיהם, ולכן יותר מ-100 מבוגרינו כבר מסתובבים במסדרונות ערוץ הספורט בהרצליה פיתוח, במערכת ONE ברמת גן, בבניין וואלה! בתל אביב, באולפני ספורט1 בהרצליה ועוד ועוד.

1. למידה והדרכה על ידי אנשי המקצוע – שדרנים ואנשי תקשורת מנוסים בתחום

זה תנאי בסיסי לכל קורס ולימודים מתאימים בתחום. מעוניינים לעבוד כעורכים באתר ספורט? עליכם לקבל הדרכות מעורכי תוכן. רוצים להיות שדרי ספורט? עליכם לקבל הדרכה וליווי משדרי ספורט מקצוענים, שעוסקים בתחום שנים רבות. תיאוריות על תקשורת המונים תוכלו ללמוד באוניברסיטאות.

אצלנו בקול הספורט תלמדו מעיתונאים שחיים ונושמים ספורט ועובדים בכלי תקשורת מובילים. ניסיון לפני הכל. שימו לב לשמות שמלמדים בקול הספורט: רותם ישראל, עמית הורסקי, אבי מלר, יהונתן כהן, אסף כהן, ניר קפלן, לי נוף, ליאן וילדאו, אהרל'ה ויסברג, רז אמיר, יניב טוכמן ועוד. יש לנו אפילו שיעורים של עורכת לשון מנוסה, כדי לסגל לסטודנטים שפה נאותה שתאפשר להם לעבוד בתחום התקשורת.

הכירו את נבחרת המרצים שלנו >>

2. נטוורקינג, זאת לא מילה גסה

הכותרת אומרת הכל. אנחנו ב"קול הספורט" עובדים למען הבוגרים שלנו, גם הרבה אחרי שהם סיימו את הקורס. מנהל ומייסד קול הספורט עמית הורסקי הוא בעל 30 שנות ניסיון בתחום – ניסיון שסייע בעבר ויסייע בעתיד לבוגרי הקורס להשיג את העבודה המיוחלת בתחום.

מחפשים קורס שדרי ספורט ברמה הגבוהה ביותר? עליכם לוודא כי למנהל הקורס גם כישורי נטוורקינג, גיוס וכוח אדם. יותר מ-100 מבוגרינו כבר השתלבו, ובהצלחה רבה, בכלי התקשורת השונים. כאן באתר, בקטגוריית 'בוגרים בתעשייה', תוכלו להתרשם מהסיפורים שלהם ולקרוא את חוות דעתם על הלימודים.

3. אין כמו התנסות בשטח

יש בהחלט חשיבות ללמידה והדרכה בכיתה מסודרת ובקול הספורט עושים את זה בבית ציוני אמריקה בת"א, אבל מתבקש שבקורס תקשורת ספורט, תחום החי את השטח ברמה הכי עניפה שיש, תתנסו גם בעבודת שטח. רוצים להירשם לקורס שדרים? חפשו הכשרה המאפשרת לסטודנטים לשדר ממגרשי הכדורגל ומאולמות הכדורסל. מעוניינים להיות עורכי תוכן במהדורת "חדשות הספורט"? ודאו כי בקורס אתם לומדים על עבודת עורך התוכן. רוצים להיות כתבי שטח? ודאו שבקורס מלמדים אתכם כתבי שטח.

אלה רק דוגמאות, אבל השורה התחתונה ברורה: קורס תקשורת ספורט איכותי הוא בראש ובראשונה קורס מ-ע-ש-י. לשדר מהשטח, לראיין ספורטאים ומאמנים במסיבות עיתונאים ובימי צילום, לערוך כתבות, להגיש פודקאסט, לקריין, להגיש חדשות ספורט ופאנלים באולפנים ועוד ועוד. הדרך להכיר, לתרגל ולהבין באמת איך עובדת התעשייה -מתחילה בשטח.

4. קורס שדרים וכתבי ספורט הוא האמצעי – תבקשו "קבלות"

חשוב להבין כי קורס מקצועי הוא לא המטרה, אלא האמצעי להגשמתה. לכן, לפני שנרשמים לקורס חובה לוודא כי המוסד אכן מגשים את המטרות של הסטודנטים שלו. כלומר, חפשו המלצות והוכחות בשטח כי זה הקורס המתאים לכם.

כמו שכבר אמרנו, לקול הספורט יותר מ-100 בוגרות ובוגרים בתקשורת הספורט. אבל זה לא הכל – אל תתביישו לבקש רשימת בוגרים שהשתלבו בתעשייה אחרי שעברו את הקורס. תבקשו מהם טיפים נוספים, דברים שיוכלו לעזור לכם להתבלט, להצליח ולהשיג עבודה לאחר הלימודים ואולי אפילו תוך כדי מהלך הלימודים.

5. למדו את המקצועות ההתחלתיים בתקשורת הספורט ובקשו את תכנית הלימודים

תחקירנים, עוזרי הפקה, עורכי תוכן, כתבים, אנשי סטטיסטיקה, עובדי חדר שידור. אלה ככל הנראה יהיו התפקידים הראשונים שלכם בעולם תקשורת הספורט. אם כבר החלטתם ללמוד בקורס שדרים וכתבי ספורט, עליכם לוודא כי יש הכשרה מתאימה למקצועות בתחילת הדרך. כך ההשתלבות שלכם בארגון תהיה חלקה וקלה יותר.

בקול הספורט נותנים כמובן דגש למקצועות שאנשים רבים מעוניינים להשתלב בהם, אבל אנחנו גם מעשיים ומעניקים לסטודנטים את הכלים להצליח מקצועית בתפקידי הכניסה לגופי התקשורת. בקשו את תכנית הלימודים טרם ההרשמה וכך תוכלו לוודא שתוכן הסילבוס מאפשר לכם להתנהל בנוחות גם בתחנה הראשונה שלכם.

6. טיפ מיוחד לחיילים משוחררים שחולמים להיות שדרי ספורט

פיקדון צבאי! עליכם לוודא מראש כי חיילים משוחררים יכולים ללמוד על חשבון הפיקדון הצבאי, בדיוק כמו "קול הספורט". פשוט, קל, משתלם.

לסיכום, בכתבה זו הצגנו מספר דברים שחייבים לוודא לפני שנרשמים לקורס שדרי ספורט. בקול הספורט חיים את התחום, כאשר בשנים האחרונות עזרנו ליותר מ-100 בוגרות ובוגרים לעשות את דרכם לעבודה בערוצי הספורט, בעיתונים ובאתרים השונים. במקביל, רבים אחרים קיבלו את סט הכלים על מנת להשתלב בשוק העבודה בעולם התקשורת במגוון רחב ביותר של תפקידים ועבודות.

מעוניינים לשאול אותנו שאלות נוספות? לקבל פרטים אודות הקורס הקרוב של קול הספורט? אנחנו זמינים, תמיד. בטלפון (03-6050105), בפייסבוק (קול הספורט), באינסטגרם (kolhasport) ובאתר.

שוחחו ישירות עם מנהל קול הספורט, עמית הורסקי, ועם המנהלת המקצועית רותם ישראל. בלי מזכירות, בלי פילטרים. אצלנו היחס האישי לפני הכל. אז רותם ועמית מחכים לשיחה שלכם, אל תהססו להתקשר!

צרו קשר איתנו כאן באתר >> 

האם הקורס מתאים רק לאלה שרוצים להיות שדרני כדורגל?

קורס תקשורת ספורט עוסק, כשמו כן הוא, בספורט ולא רק בענף אחד. חשוב גם שתבינו לפני תחילת הקורס, המטרה שלכם בקריירה בעולמות התקשורת בספורט היא לגעת ולהבין בכמה שיותר תחומים ולא רק בספורט מסוים שאותו אתם אוהבים. במילים אחרות: לא תרצו "להגביל" את טווח העבודה שלכם. ככל שתתעסקו ביותר תחומים כך גם המקצועיות והרמה שלכם כשדרים יעלו גם הן.

תוכן עניינים

לפרטים נוספים

עקבו אחרינו

פוסטים אחרונים

רוצים לשמוע עוד?

צרו קשר עכשיו בווטסאפ

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן