לפרטים נוספים:

שאלות ותשובות

1. מה לומדים בקול הספורט?
קול הספורט, בניהולו של עמית הורסקי ובניהולה המקצועי של רותם ישראל, הוא הקורס המעשי והמעמיק ביותר ללימודי תקשורת ספורט וכולל את כל התחומים: טלוויזיה, רדיו, אינטרנט ועיתונות כתובה. תלמדו כתיבה ועריכה עיתונאית, הגשה ושידור באולפנים ובמגרשים, תדווחו מהקווים, תראיינו בימי צילום, תעבדו בחדרי עריכה, תצאו עם כתבות טלוויזיה מוכנות לשידור בקולכם ועוד. הדגש אצלנו הוא על פרקטיקה ועל תרגול במגוון ענפים: כדורגל, כדורסל, כדוריד, אתלטיקה, טניס, התעמלות ועוד. בעולם התקשורת של ימינו, חשוב מאוד להיות מגוונים, גם בידע בענפי הספורט השונים וגם בכישורים המקצועיים (לכתוב, לערוך, לספר סיפור מול מצלמה וכ"ו). אצלנו מבינים את זה ומלמדים בהתאם.

2. מה מייחד אותנו?
בקול הספורט תלמדו מעיתונאים שחיים ונושמים ספורט עם רזומה מוכח בכלי תקשורת ארציים מובילים. הקורס של קול הספורט נוסד ב-2013 על ידי עיתונאי ספורט בעל ניסיון של קרוב ל-30 שנה, עמית הורסקי, ומנוהל מקצועית על ידי רותם ישראל. השנים מלווים את הסטודנטים בכל צעד, בכיתות הלימוד, במגרשים ובאולפנים, ומשתמשים בקשרים שיצרו לאורך השנים כדי לשווק את המצטיינים ולסייע להם במציאת עבודה. לא במקרה, לקול הספורט יותר מ-100 בוגרים שהשתלבו בתעשייה, עשרות מהם בערוץ הספורט וב-ONE. קול הספורט הוא הקורס היחיד בישראל בתחומו שמוכר אקדמית, ומקנה נקודות זכות לתואר ראשון בתקשורת באוניברסיטת אריאל.

3. איפה וכמה לומדים?
הלימודים מתקיימים בבית ציוני אמריקה בתל אביב, מרחק של 7 דקות הליכה מתחנת רכבת השלום ומתחנות אוטובוס בקרבת מקום. ראו מפת הגעה כאן. מחזור בוקר מתקיים בימי שישי בשעות 9:00-13:30. הקורס כולל 14 מפגשים ובמהלכם נגיש באולפני טלוויזיה ורדיו, נכין כתבות טלוויזיה בחדרי עריכה, נעבור שיעור באולפני ONE, נראיין ספורטאים ומאמנים בשטח ועוד. בנוסף ל-14 מפגשים בימי שישי, נגיע למגרשי כדורגל ולאולמות כדורסל כדי לשדר ולפרשן משחקים ולראיין במסיבות עיתונאים בשידור חי! אם אתם רוצים לשדר מבלומפילד, מהמושבה, מהיכל מנורה מבטחים ומהיכל קבוצת שלמה, אצלנו תעשו את זה! הקורס של קול הספורט הוא הארוך והמקיף ביותר בתחומו. המתמטיקה פשוטה, ובדיוק כמו עם מספר בוגרים בתעשייה, גם עם מספר שעות לימוד אי אפשר להתווכח.

4. סיימתי את הקורס, מה עכשיו?
כמו שכבר הבנתם בתשובה לשאלה 2, שיתופי הפעולה של עמית הורסקי ורותם ישראל עם גופי התקשורת, יאפשרו לכם להשתלב בתעשייה. הסטודנטים המצטיינים נשלחים לראיונות עבודה כבר במהלך הקורס ומשם הכל תלוי בהם. אין עוד מוסד לימודים שמתקרב למספר הבוגרים שלנו ב-ONE ובערוץ הספורט, וכל זה בנוסף לבוגרים שעובדים בספורט1, מעריב, ידיעות אחרונות, ynet, וואלה!, ישראל היום ובמקומות נוספים. המציאות בשטח מוכיחה: לקול הספורט מספר הבוגרים הרב ביותר בתעשייה וללא תחרות. עובדה!

5. הקורס מתאים לחיילים משוחררים?
במילה אחת: בהחלט. כלי התקשורת מעדיפים לקלוט צעירים אחרי שחרור, ולכן כדאי לעבור את ההכשרה המקצועית בשלב מוקדם, אפילו עוד במהלך השירות הצבאי. הקורסים של קול הספורט מוכרים על ידי משרד הביטחון וניתן ללמוד על חשבון הפיקדון הצבאי! התהליך פשוט: במהלך הריאיון האישי עם עמית הורסקי/רותם ישראל, תקבלו טופס שאיתו תיגשו לבנק הדואר, יחתמו לכם עליו בסניף, ובתוך שתי דקות אתם איתנו 🙂

6. יש בכלל עבודה בתחום? וכמה מרוויחים?
את השאלה שאנחנו נשאלים הכי הרבה השארנו לסוף. אז כן, יש הרבה מקומות עבודה, הרבה יותר מאשר בעבר. תקשורת הספורט התפתחה בשנים האחרונות עם שלל ערוצי טלוויזיה, תחנות רדיו ואתרי אינטרנט שמקדישים נפח גדול לספורט. על השאלה כמה מרוויחים קשה להשיב, תלוי היכן תעבדו, באיזה בתפקיד ובאיזה היקף. בשום מקצוע לא תרוויחו מיד 15 אלף שקל בחודש. צריך להתאזר בסבלנות, להשקיע, ובהחלט אפשר להתפרנס בכבוד בתחום התקשורת המרתק. אנחנו כאן כדי לתווך ביניכם לכלי תקשורת ולסייע למקסם את היכולות שלכם.

 

יש עוד שאלות? אז זה הזמן להשאיר פרטים כאן ונחזור אליכם עם כל התשובות.

לעוד טיפים לחצו כאן