עיתונאי ספורט

העולם המרתק של עיתונות ספורט, עולם שבו הדופק והאדרנלין של המשחק פוגשים את המורכבות מאחורי הקלעים. להיות עיתונאי ספורט זה הרבה יותר מלסקר משחקים, להיות עיתונאי טוב זאת אמנות

מה מיוחד בלהיות עיתונאי ספורט?

עיתונאי ספורט הם הגיבורים הבלתי מוכרים של עולם הספורט, הם שם כדי לתפוס את הרגעים שנמצאים גם מחוץ ללוח התוצאות והטבלה, הם שם כדי להעביר לקהל את המידע בתמונה המלאה ולא רק את מה שקורה במגרשים.

עיתונאי ספורט טוב מצליח לספר את הסיפור

להסיק מסקנות ולתת ציונים אחרי משחק זה משהו שכולנו יכולים לעשות, חלקנו גם יכולים לעשות את זה באופן מקצועי, אבל איך גורמים לזה להיות מעניין? עיתונאי טוב מראה שמאחורי הדירוג ישנו נרטיב, בין אם זה על שחקן בודד או על קבוצה שלמה, ובכך הופך את הציון ליותר מדיווח יבש. מאחורי אותם הדירוגים מצליחים העיתונאים והפרשנים הטובים להבין מה גרם למה, ולקשר בין ידיעות שונות בעולם הספורט ובכך להביא לקהל את התמונה המלאה באופן שקל להבין ולראות את חיבור הנקודות של האירועים.

אנשים לפני עיתונאים

בין אם מדובר בראיון אישי או במסיבת עיתונאים של אחרי משחק, התפקיד שלנו כעיתונאים הוא להביא את הידיעות באופן אמין ומקצועי. בתחום תקשורת הספורט, כל שורה וידיעה מסתתרות מאחורי ספורטאים עם קהל שעומד מאחוריהם. לכן חשוב לדעת שפירסום יכול לעבוד לכמה כיוונים והאמינות שלכם כעיתונאים נמדדת בכל סיקור. יש לא מעט שמועות ודברים לא מאומתים, כדי להגיע לרמת מקצועיות גבוהה צריך לבצע מחקרים כדי לאמת את הידיעות שאותן תרצו לפרסם.
בלא מעט מקרים אנשים לא ירצו לשתף פעולה אם נשאל שאלות קשות, פה נכנסת לתמונה אמנות של איזון עדין בין שאלות חוקרות לבין יצירת קשר שמעודדת את המסוקרים לחלוק מידע. אם נראה שאנחנו שולטים בחלק ניכר מהתמונה.

להישאר בקצב – הכושר של עיתונאי הספורט

איך עיתונאי ספורט מצליחים להישאר עקביים בקצב סוער של אירועים ומצליחים לתת דיווחים אמינים, מקצועיים ומדויקים? אפשר להסתכל על זה ממש כמו על עוד סוג של ספורט. זה סוג של כושר שנבנה ועוזר לנו לבנות הבנה עמוקה של מתי לרוץ ומתי לנשום. פיתוח של יכולות הבחנה בין מה שחשוב לבין מה שפחות, ולדעת מתי לסנן/ לוותר על ידיעה אם היא לא איכותית. אל תשכחו שאתם לא מייצגים רק את עצמכם אלא ישנה מערכת שלמה מאחוריכם. 

יכולות התבטאות וכתיבה

הכתיבה הספורטיבית הוא עולם שלם שבו על העיתונאי לשלב בין העובדה היבשה של התוצאה לבין ההתרגשות, הרתעה ותיאום תחושות של השחקנים והקהל. בנוסף, כתיבה ספורטיבית מחייבת יכולת לדבר בקול נכון לאווירת האירוע, להפוך את הקוראים לחלק מההתרגשות ולהפיק את האדרנלין שבספורט אמצעות מילים. עם זאת, כמובן שהכתיבה צריכה להיות מקורית ומעניינת, כך שהקורא ירגיש את מה שעובר באותו אירוע ספורטיבי.

איך הופכים לעיתונאי ספורט? 

המטרה המרכזית של חובבי הספורט המעוניינים להשתלב בתעשיית תקשורת הספורט היא להפוך לעיתונאים, שדרנים או פרשנים, אך ידוע לכולם שהדרך להתקבל לתפקידים בתחום בגופים הגדולים היא לא פשוטה. בית הספר "קול הספורט" הוא המוביל בארץ ללימודי תקשורת ספורט. בעזרת קורס מקיף ומגוון, אנו יוצרים את התשתית המקצועית הדרושה להצלחה בעבודה בתחום. ההכשרה מתמקדת לא רק בידע טכני אלא גם בבניית קשרים מקצועיים הנדרשים למעבר החלק הלא פשוט של זיהוי ההזדמנויות עבודה וקבלה לתפקידים מבוקשים.

במסגרת הלמידה, בוגרות ובוגרי הקורס מתמודדים עם תרגילים מקוריים ומתקדמים, שיוצרים חוויה ריאליסטית בשטח. זאת במטרה לספק להם את הכלים והכושר הדרושים להצלחה בתחום עבודתם ולבנות קריירה מצליחה בעולם תקשורת הספורט. עם יותר מ100 בוגרות ובוגרים שמצאו את מקומם בעיתונות הספורט: ONE, ערוץ הספורט, וואלה!, ספורט1, YNET, רשת, קשת, מעריב, ידיעות אחרונות, ישראל היום ועוד – קול הספורט הוא בית הספר המוביל בתחום שפותח דלתות לעתיד בתעשיית תקשורת הספורט.

תוכן עניינים

לפרטים נוספים

עקבו אחרינו

פוסטים אחרונים

רוצים לשמוע עוד?

צרו קשר עכשיו בווטסאפ

עקבו אחרינו

דילוג לתוכן