לפרטים נוספים:

מה נדרש כדי להיות כתב ספורט מוצלח? ואיך הקורס של קול הספורט נכנס לתמונה?

לסקר מקרוב את המשחקים הגורליים של מכבי תל אביב ביורוליג, לכתוב טור אישי אחרי הפסד של מכבי חיפה או כתבת מגזין על בית"ר ירושלים לקראת פתיחת העונה, לשאול את השאלות הקשות במסיבות עיתונאים של הפועל ת"א ובית"ר ירושלים, לנצח במרדף אחר הפרסום הראשון - ועוד, ועוד, ועוד. אלה רק חלק מחיי העבודה הקדחתניים והמרתקים של כתב ספורט. מעוניינים להצטרף למעגל הכתבים? להיות משפיעים בתעשיית הספורט בארץ? ובכן, יש לנו טיפים שיעזרו לכם להיות כתבי ספורט מצוינים.

 

יחסי אנוש, זה המפתח

כתב ספורט בא במגע 24/7 עם אינספור גורמים – שחקנים, מאמנים, חברי הנהלה, קולגות, דוברים ויחצנים, עורכים ומפיקים ועוד. מומלץ לשמור על יחסי אנוש מקצועיים וטובים עם כמה שיותר גורמים, גם אם זה לא תמיד אפשרי. נסו תמיד להישאר על פסים מקצועיים והימנעו מירידה לפסים אישיים. בסופו של דבר, יעריכו אתכם על פי ההתנהלות שלכם.

מבקרים את מושא הסיקור? אפשרו מתן תגובה. קולגה זקוק לעזרה עם עם ציטוטים מהמשחק? עזרו לו – אתם גם תצטרכו את עזרתו. עורכי התוכן לא תמיד מזהים את הסיפור? עזרו להם, שמרו איתם על קשר חיובי – הם משפיעים על בולטות הכתבות שלכם. יחסי אנוש חיוביים, מקצועיים וטובים הם מפתח להצלחה במקצוע.

 

אמינות בעידן הדיגיטלי

אמינות הייתה ונשארה מילת מפתח בתקשורת. עם זאת, כיום, בעידן הרשתות החברתיות, כל כתב ספורט צריך לדעת שמושא הסיקור שלו יכול להגיע ישירות ובקלות לעשרות או מאות אלפי גולשים במטרה להפריך סיפור כזה או אחר.

בעולם הספורט, יש נוכחות עצומה של הספורטאים – בפייסבוק, באינסטגרם ובטוויטר. כל כתב, בין אם מתחיל ובין אם מנוסה, צריך לדעת שמושאי הסיקור תמיד יוכלו להגיב לו על גבי הרשתות החברתיות. תדמית של אמינות ויושרה מצדכם, ימנעו ממושא הסיקור לקעקע בקלות נתונים שתפרסמו. כמו כן, על הכתב לדעת כי הוא גם שגריר של הגוף אותו הוא מסקר. הימנעו מפרובוקציות ברשתות – נא להתנהג בהתאם בעידן "האח הגדול".

 

אל תכתבו באתרי אוהדים ובעמודי פייסבוק של אוהדים

אחת ההמלצות הראשונות שלנו לסטודנטים ב"קול הספורט" היא להימנע מעבודה באתרי אוהדים או בעמודי פייסבוק של קבוצות ואוהדים. קול הספורט הוא לא קורס להכשרת אוהדים אלא קורס תקשורת מקצועי. כולנו אוהדים, כולנו גדלנו במגרשי הספורט אחרת לא היינו כאן, אבל מרגע שהחלטתם להיות עיתונאים, ראוי להתנהג ולהתנהל בהתאם. הנראות חשובה. עבודה בפלטפורמות של אוהדים תפגע בכם בעתיד כשתרצו להשתלב בכלי תקשורת רציניים כי תהיו מקוטלגים ומזוהים כאוהדים.

עיתונאי הספורט של העתיד – שלבו מאפיינים מודרניים

אל תיגררו לסגנונות ישנים וארכאיים של עיתונות הספורט. נסו להיות מקוריים, לחדש, להביא חומרים שיהפכו את האייטמים שלכם למרתקים, מוצלחים וכמובן – נקראים.

 

הכשרה תעניק לכם יתרון עצום – כך תבחרו קורס כתבי ספורט

אחד המפתחות להצלחה בעולם הספורט הוא ההכשרה. האתרים, העיתונים וערוצי הספורט הם גופים משומנים היטב, הפועלים במהירות גבוהה מאוד ולעתים עשויים להיות חסרי סבלנות לשלם "שכר לימוד" עבור העובדים הצעירים. מעוניינים להצליח במקום העבודה בתקשורת הספורט? הכשרה נכונה יכולה לקצר לכם את תהליך הלמידה ולאפשר לכם הצלחה מקצועית מהרגע הראשון.

 

קורס כתבי ספורט – בקול הספורט

קול הספורט הוא בית הספר המוביל בישראל ללימודי תקשורת ספורט ונוסד ב-2013 על ידי עמית הורסקי, בעל ניסיון של יותר מ-25 שנה בעיתונות כתובה, רדיו וטלוויזיה, שמלווה את הסטודנטים בכל צעד, בכיתת הלימוד, במגרשים ובאולפנים. המנהלת המקצועית והמרצה הדומיננטית ביותר בקורס היא רותם ישראל, מגישה ושדרנית בערוץ הספורט ובתכנית "נינג'ה ישראל".

 

בקורס לומדים כתיבה ועריכה עיתונאית, הגשה ושידור באולפנים ובמגרשים, דיווחים מהקווים, הכנת כתבות טלוויזיה בחדרי עריכה ועוד מגוון הכשרות פרקטיות להשתלבות בתחום. בעולם התקשורת של ימינו, חשוב מאוד להיות ורסטיליים (מגוונים), גם בידע בענפי הספורט השונים וגם בכישורים המקצועיים (לכתוב, לערוך, לספר סיפור מול מצלמה, לעלות לשידור ברדיו וכ"ו). אצלנו שמים על כך דגש.

במסגרת קול הספורט תלמדו מעיתונאים שחיים ונושמים ספורט ועובדים בכלי תקשורת ארציים מובילים: רותם ישראל, עמית הורסקי, אבי מלר, לי נוף, עמרי אפק, יניב טוכמן, אהרל'ה ויסברג, רז אמיר, משה סגל ועוד.

 

קול הספורט – עשרות מבוגרינו כבר השתלבו בתעשייה

מנהל קול הספורט, עמית הורסקי, משתמש בקשריו כדי לשווק את המצטיינים ולסייע להם במציאת עבודה. לא במקרה, לקול הספורט עשרות בוגרים שעובדים ומתפרנסים מהאהבה הגדולה שלהם, קרוב ל-40 מהם בערוץ הספורט וב-ONE! ורבים נוספים בוואלה!, ידיעות אחרונות, Ynet, ספורט1, ישראל היום, מעריב, קשת, רשת ועוד. קול הספורט הוא הקורס היחיד בתחומו שמוכר אקדמית, ומקנה נקודות זכות לתואר ראשון בתקשורת באוניברסיטת אריאל, והוא גם מוכר על ידי המדינה לשימוש בכספי הפיקדון הצבאי לחיילים משוחררים.

לסיכום, הדרך להיות כתב ספורט מצוין כוללת לפעמים לא מעט עבודה שחורה, אך המצליחים בהחלט יוכלו לפתח קריירה בתחום ולהתפרנס בכבוד. אז מה המתכון בשורה התחתונה? נכונות לעבודה מאומצת, אמינות ומקצועיות, כמובן כישרון, והכשרה פרקטית במוסד שיפתח עבור המצטיינים דלתות לעבודה בתקשורת הספורט.