טיפים

  • תבקשו לראות תכנית לימודים מלאה לפני ההרשמה. תסקרו מגוון ענפים או שתעסקו רק בכדורגל? תלמדו את כל מה שבאמת דרוש כדי להיות עיתונאי ספורט? לדוגמה: קול הספורט הוא הקורס היחיד בתחומו שמוציא תלמידים עם כתבת טלוויזיהללמוד טלוויזיה בלי להכין כתבה, זה כמו שילד בבית ספר לכדורגל לא ילמד לתת פס, או שילד בבית ספר לכדורסל לא ילמד צעד וחצי. זה הבסיס.

 

  • כשאתם מתעניינים בלימודי תקשורת ספורט, תבדקו היטב מי מייסד ומנהל הקורס, מה הרזומה שלו ויכולתו לסייע לכם למצוא עבודה, מי בנה את תכנית הלימודים ומי מלווה אתכם בפועל, באולפנים ובמגרשים. בקול הספורט, עמית הורסקי ורותם ישראל ילוו אתכם בכל דקה, בכיתת הלימוד ובשטח. אנחנו כאן כדי לפתוח עבורכם את השער ונמליץ עליכם לכלי התקשורת המובילים. לא במקרה, יותר מ-100 מבוגרינו השתלבו בכלי התקשורת המובילים: ערוץ הספורט, ONE, ספורט1, וואלה!, ידיעות אחרונות, Ynet, ישראל היום, מעריב ועוד. כשאתם מתעניינים בלימודים, אל תתביישו לבקש רשימת בוגרים שהשתלבו בתעשייה, לבדוק אם באמת עובדים והיכן, אם משתכרים או מתנדבים, לשוחח איתם, לשמוע מה הם אומרים על הקורס וכ"ו. אל תמהרו להאמין לכל מה שמספרים לכם. תבדקו. גם אותנו.

 

  • אנחנו ממש לא ממליצים לסטודנטים שלנו 'לעבוד' באתרי אוהדים/בתחנות רדיו של אוהדים/בעמודי פייסבוק של קבוצות/אוהדים. קול הספורט הוא לא קורס להכשרת אוהדים אלא קורס תקשורת מקצועי. כולנו אוהדים, כולנו גדלנו במגרשי הספורט אחרת לא היינו כאן, אבל מרגע שהחלטתם להיות עיתונאי ספורט, ראוי להתנהג ולהתנהל בהתאם. הנראות חשובה. בהתאם, כל המרצים בקול הספורט הם אנשי תקשורת רציניים שאינם קשורים לאתרי אוהדים כאלה ואחרים, אלא מכבדים את המקצוע ואת מי שרוצה לעסוק בו.

 

  • בקול הספורט אנחנו נגד 'עבודה' בחינם ולא משנה היכן. כמו שכבר הבנתם בסעיף הקודם, אנחנו מכבדים את המקצוע ומשוכנעים שאם יעריכו אתכם ישלמו לכם. אם 'תמכרו' את עצמכם ללא עלות – כך גם יתייחסו אליכם. כמו שעורכי דין ורואי חשבון לא עובדים בחינם, גם עיתונאי ספורט לא צריכים לעבוד בחינם. אל תתנו לאף אחד לנצל אתכם. יותר מ-100 מבוגרי קול הספורט השתלבו בתעשייה בשכר. הסבלנות משתלמת.

 

  • בקול הספורט לא מסתפקים בישיבה על כיסאות, למרות שגם בכיתה אנחנו כל הזמן מתרגלים. בשורה התחתונה, אין כמו התנסות בשטח. במסגרת הקורס תשדרו ותפרשנו במגרשי כדורגל ובאולמות כדורסל, תדווחו מהקווים, תגישו באולפן טלוויזיה מקצועי, תראיינו ספורטאים ומאמנים במגוון ענפים, תצלמו כתבות, תעבדו בחדרי עריכה, תעברו שיעור באולפני ONE, ועוד הרבה פעילויות מרתקות. הכל בהדרכת בכירי אנשי התקשורת בישראל, כולם בעלי ניסיון ורזומה מוכח: עמית הורסקי (מנהל הקורס), רותם ישראל (המנהלת המקצועית), אבי מלר, לירן שכנר, יהונתן כהן, לי נוף, ניר קפלן, רז אמיר, אהרל'ה ויסברג, יניב טוכמן, רועי גלדסטון (שיעור על מעבר בין עיתונות לדוברות) ועוד.